Takip Edin

Gündem

AKP’li başkan ‘salladı’: İstanbul’da trafik sorunu İmamoğlu’ndan sonra başlamış

Yayınlanma tarihi

-

AKP’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İstanbul’daki trafik sorununun Ekrem İmamoğlu büyükşehir belediye başkanı seçildikten sonra başladığını öne sürdü.

1994’ten beri AKP ve benzeri çizgideki partilerden başkanların yönettiği İstanbul, bu yıl başında yapılan bir araştırmada dünya trafik yoğunluğu listesinde Kolombiya’nın başkenti Bogota’yı geçerek 2’nci sıraya yükselmişti. Temmuz 2019 tarihli bir başka araştırmaya göre İstanbullular her gün trafikte 70 dakika kaybediyor.

Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın canlı yayınına konuk olan başkana stüdyoya yedi dakika geç geldi.

Küçükkaya neden geciktiğini sorunca Göksu trafiğe taktıldığını söyleyip ‘eskiden böyle olmadığını’ ileri sürdü.

Küçükkaya “Efendim, belediyeyi 25 yıldır siz yönetiyorsunuz” deyince Göksu, “Altı aydır biz yönetmiyoruz. Altı ayda bu hale geldi” diye yanıt verdi.

Gündem

Gökçeklerin kapısına bu kez icra dayandı

Yayınlanma tarihi

-

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ve kendisinin kullandığı Başkanlık konutunu, Mustafa Tuna döneminde Belediye Encümeni kararı ile eşi Nevin Gökçek’in ve şahsi avukatının aralarında bulunduğu 3 kişiden oluşan şirketin üzerine satın aldı. Satın aldığı tarihten sonra konutun aidat borçlarını ödemeyen Gökçekleri site yönetimi aidat borcundan dolayı icraya verdi. Gökçekler hakkında, Ankara 9. İcra Dairesi tarafından, icra takibi başlatıldı.

İşte o kararlar:

Melih Gökçek hakkında kendisine tahsis edilen ve Belediye’ye ait olan cipin HGS borcunu ödemediği haberleri de gündemde yer almıştı.

Kaynak: ODA TV

Devamını oku

Gündem

Ekrem İmamoğlu Toplantıdan Neden Ayrıldığını Açıkladı: “Nezaketsiz Bir gün yaşandı!”

Yayınlanma tarihi

-

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Erdoğan’a içinde dört sayfalık mektubunun bulunduğu bir zarf verdi. Provakatif konuşmaların ardından toplantıdan ayrıldı.

Devamını oku

Gündem

İşte İmamoğlu’nun “Büyük Nezaketsizlik” dediği o konuşma: Bakan Murat Kurum’un yaptığı konuşma

Yayınlanma tarihi

-

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı konuşmada Kanal İstanbul üzerinden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef aldı. İşte o provakatif konuşmanın tamamı.

Devamını oku

Popüler İçerikler