Takip Edin

Gündem

Buket Aydın Kanal D’den neden kovuldu? İşte Buket Aydın’ın Kanal D’den kovulmasına sebep olan görüntüler

Yayınlanma tarihi

-

Kanal D ana haber sunucusu Buket Aydın görevlerine son verildiği bildirildi. Buket Aydın’ın daha önce görevine son verildiği sosyal medya’da paylaşılmış fakat bu haber yalanlanmıştı.

Kanal D’de ana haber bülteni sunuculuğu yapan Buket Aydın’ın işine son verildi. Edinilen bilgiye göre Buket Aydın kanalın bulunduğu binadan güvenlik eşliğinde zorla çıkartıldı.

Buket Aydın’ın işten atılmasına rağmen “Bülteni ben sunacağım” diyerek stüdyoya girmeye çalıştı ancak görevliler tarafında zor kullanılarak dışarıya çıkartıldı. Daha sonra kendisini odasına kilitleyen Buket Aydın’ın odasının önünde güvenlik görevlisi bekletildi.

Aydın daha sonra güvenlik görevlileri eşliğinde kanal binasından dışarı çıkartıldı.

Buket Aydın neden kovuldu?

Edinilen bilgilere göre Buket Aydın’ın kovulma sebebi 31 Mart seçimlerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu konuk ettiği programda attığı kahkahalar oldu. O programda Buket Aydın’ın attığı kahkahalar günden olmuştu.

31 Mart seçimlerinden önce konuk ettiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “İstanbul,Ankara,İzmir’i biz kazanacağız” sözlerine kahkahalar atarak gülmesi tepkilere neden olmuştu. İşten atılma sebebinin bu tavrı olduğu gelen bilgiler arasında.

Gündem

Bankamatik memurluğuna devam: Belediyeden kovuldu, AKP’li vekile danışman oldu

Yayınlanma tarihi

-

AKP Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Kahta Belediyesi’nde işe gitmeden yıllarca maaş aldığı ortaya çıkan akrabası Mehmet Öztürk’ü danışman olarak işe aldı.

Sözcü‘den Ali Ekber Ertürk‘ün haberine göre, TÜGVA’nın eski Kahta temsilcisi olan Öztürk’ün Kahta Belediyesi’nde işe gitmeden maaş aldığı ve bu nedenle işine son verildiği bildirildi. SP’li Belediye Başkanı Yusuf Turanlı, Öztürk’ün işe gelmeden maaş aldığını doğruladı. Öztürk’ün, seçimlerden sonra yeni yönetimin talimatına rağmen işe gitmediği, gittiği günlerde de verilen işi yapmadığına dair tutanaklara da ulaştı. 5 yıldır Kahta Belediyesi’den maaş alan Öztürk’ün, sadece 1 yıl işe gittiği bildirildi.

AKP Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, CHP’li Gölbaşı ve SP’li Kahta belediyelerinin “işçi kıyımı” yaptığını söyleyip “Çıkarılan işçilerden birini danışmanım olarak işe alacağım” açıklaması yapmıştı.

AKP’li Toprak sözünde durdu ve Mehmet Öztürk adlı kişiyi yanına danışman olarak almaya karar verdi. Ancak, Öztürk’ün, Toprak’ın yakın akrabası olduğu ortaya çıktı.

Devamını oku

Gündem

İstanbul Valiliği’nin ‘kenti terk edin’ açıklaması sonrası Suriyelilerden miting kararı!

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul Valiliği’nin ‘kaydı olmayan Suriyelilerin kenti terk etmesi’ açıklaması sonrası Suriyeliler harekete geçti. Sosyal medyadan yayılan açıklamaya göre Suriyeliler sınır dışı edilmelerini protesto etmek için 25 Temmuz’da miting yapacak.

Öte yandan Suriyelilere “gönüllü geri dönüş yapmak isteme” formu imzalatıldığı iddia edildi.

İstanbul Valiliği tarih verdi

‘Kayıtsız göçmenlerin’ sınırdışı edildiği yönünde haberler gelmeye devam ederken, İstanbul Valiliği de yaptığı bir açıklamayla kentte kaydı olmayan Suriyeli sığınmacıların bir aydan kısa sürede İstanbul’u terk etmeleri gerektiği duyurusunda bulundu.

Valilikten yapılan açıklamada, “Geçici koruma kapsamında olmakla birlikte, İstanbul ilinde kaydı olmayan (diğer illere kayıtlı) Suriye uyruklu yabancıların, kayıtlı bulundukları illere geri dönmeleri için 20 Ağustos 2019 tarihine kadar süre verilmiştir. Belirtilen süre sonunda geri dönmediği tespit edilenler, İçişleri Bakanlığımızın talimatı doğrultusunda kayıtlı oldukları illere sevk edileceklerdir” dendi.

Devamını oku

Gündem

Yandaş kanal gibi röportaj yaptılar, vatandaştan bakın nasıl tepkiler aldılar!

Yayınlanma tarihi

-

Youtube’un sevilen röportaj kanallarından Halk Ekranı sokakta vatandaşlara “yandaş kanal” gibi sorular sordular, birbirinden ilginç tepkiler aldılar.

Devamını oku

Popüler İçerikler