Takip Edin

Gündem

“Bülent Arınç’ın yatak odasına kadar…”

Yayınlanma tarihi

-

Şamil Tayyar’ın yanı sıra Bülent Arınç’ın sözlerine AKP’lilerden yeni tepkiler geldi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, AKP’li Bülent Arınç, verdiği röportajda Kanun Hükmünde Kararnameler için “bir faciadır” demiş ve “Çevremde o kadar çok bu felaketi yaşayan insan var ki, ben onlara acıyorum, merhamet ediyorum. Aslında onlardan da özür diliyorum” ifadelerini kullanmıştı. Arınç ayrıca FETÖ yargılamalarında büyük hatalar yapıldığını belirterek yargıyı sert bir dille eleştirmişti.

Bülent Arınç’ın FETÖ çıkışının ardından AKP eski Milletvekili Şamil Tayyar, Arınç’ın FETÖ’yü aklamaya çalıştığını ifade ederek savcıları göreve çağırmıştı.

Şamil Tayyar’ın yanı sıra Arınç’ın sözlerine AKP’lilerden yeni tepkiler geldi.

AKP eski Milletvekili Mehmet Metiner, Arınç’a “Savcılar ne yapar bilmem ama biz asla susmayacağız!” diye tepki gösterdi. AKP’li Metiner sosyal medyada “KHK ile atılan FETÖ’cüler mazlum, onları atanlar ise zalim! Yani FETÖ ile mücadele edenler zalim! Denilen bu düpedüz! Yargılanacaksınız diyorlar bir de! Bu nasıl bir cürettir ya! Savcılar ne yapar bilmem ama biz asla susmayacağız!” mesajını paylaştı.

ERSOY DEDE: İŞİN BU TARAFI BİRAZ SORUNLU GELMEDİ Mİ SİZE DE?

Hükümete yakın Star gazetesi yazarı Ersoy Dede ise FETÖ ilişkisi nedeniyle kamudan atılan isimlerin nasıl Bülent Arınç’a yatak odasına girebilecek kadar yakın olabildiğini sorguladı.

Ersoy Dede şunları yazdı:

“Bülent Arınç’ın etrafında ne kadar çok FETÖ’cü varmış.. Kendi anlattı.. Mesela evine temizliğe gelen bir hanım varmış. Daire başkanlığından atılmış.. Bir kadın daha.. Bunun da polis olan eşi ihraç edilmiş.. Sonra pazarda limon satmaya çalışırken limon tablası kafasına geçirilmiş biri.. Kırıkkale’den yumurta getirip satan bir genel müdür yardımcısı ve benzin istasyonunda pompacılık yapan bir Danıştay hakimi.. Bir de lokantada bulaşıkçılık yapan bir genel müdür.. Sayın Arınç’ın tek cümlede verdiği 10 örneğe bakacak olursak etrafında KHK’lılar dışında kimse yok gibi görünüyor. Pardon da böyle önemli bir ismin hayatında, bu kadar çok Fetöcü olması bir ulusal güvenlik sorunu değil midir?. Düşünsenize devletin ‘terör örgü- tüyle iltisaklı’ olduğu iddiasıyla kamu dairelerinin dışına attığı bir isim Arınç’ın yatak odasına kadar girebiliyor.. İşin bu tarafı biraz sorunlu gelmedi mi size de?”

“MESAJI ALMIŞ, BAHŞİŞİ YÜKLÜ VERMİŞTİR”

Hükümete yakın Yeni Akit gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu ise “Pompacı Danıştay üyesinden haber yok!” başlıklı yazısında “Bülent Arınç’a dün sorduk. ‘Evinize temizliğe gelen eski daire başkanının adı ne, soyadı ne? Pompacılık yaptığını belirttiğiniz Danıştay eski üyesinin adı ne, soyadı ne?’ Sormamızın iki sebebi var.. Belki birileri, Bülent abiyi işletiyordur..” ifadelerini kullandı.

Ali Karahasanoğlu yazısını şöyle sürdürdü:

“Bülent abi, benim şu an temizliğe geldiğime bakma.. Ben bir zamanlar daire başkanı idim.. Ama FETÖ’den attılar beni.. Şimdi temizliğe çıkıyorum. Eski yaşantımıza yakın gelirimiz olmuyor ama.. Ne yaparsın abi’ demiş olabilir..

Bülent abi de merhametli insandır.

İnanmıştır, kadına..

Mesajı almış, bahşişi yüklü vermiştir..

Gerçekte ise, kadın ne daire başkanıdır.. Ne de FETÖ’den atılmıştır..

Bülent abimizin merhametini, istismar etmiştir..

Veya, Bülent abimizin anlatımı ile, FETÖ’cülükten atılanlara pazarda limon bile sattırmıyorlar ama..

Nasıl oluyorsa, akaryakıt istasyonunda pompacılık yaptırıyorlarmış..

Bu da belki şöyle aktarılmıştır, Bülent abiye..

Bir sohbet sırasında, FETÖ’cülerin büyük mağduriyetler yaşadığını anlatan Pensilvanya’ya bağlı birisi, Bülent abiyi de inandırmak için, ‘Ah abi ah.. Benim tanıdığım bir Danıştay üyesi var.. Adamı KHK ile attılar.. Emin ol abi, şimdi pompacılık yapıyor..’ demiştir..

Bülent abi de inanıvermiştir..”

“BUNLARA İNANACAK MIYIZ?”

“Bunlara inanacak mıyız?” diye soran Karahasanoğlu şöyle devam etti:

“Lütfen, Bülent abi..

Kimle aşık attığınızı, bir düşünün.

Bunların vazgeçilmez ilkelerinin takıyye olduğunu hatırlayın..

Ve, bir soruşturun, ‘temizlikçi kadın’ı..

Bakalım daire başkanı mı çıkacak?

Bir soruşturun ‘pompacı’yı..

Danıştay eski üyesi mi çıkacak?

Veya..

Eski daire başkanı olsa da.. Danıştay eski üyesi olsa da..

‘Mağdur, kendi halinde vatanperver insanlar’ mı çıkacak?

Yoksa..

‘Akıncı Üssü’ne, darbe gecesinde, tarla bakmaya giden Adil Öksüz’ler’ mi çıkacak?”

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Bu adamı herkes mutlaka dinlesin! Almanya ile Türkiye arasındaki farkı öyle güzel anlattı ki!

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul’da yaptığımız sokak röportajlarımızda Almanya’da yaşayan gurbetçi bir adama denk geldik, şimdiye kadar yaptığımız en iyi sokak röportajı demek iddialı olmaz. Bu adamı herkesin mutlaka dinlemesi lazım.

Devamını oku

Gündem

Köyün imamı, çocuk istismarından tutuklandı

Yayınlanma tarihi

-

Sakarya’dan sonra bir iğrenç olay da Van’da… Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah’ın 12 yaşındaki kız çocuğuna tacizden tutuklanmasının ardından bir köy imamı da aynı suçtan cezaevine gönderildi. Kız çocuğunun ise 9 yaşında olduğu öğrenildi.

Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz’ın haberine göre;

Sakarya’daki tarikat liderinin 12 yaşındaki küçük kızı istismar etme haberinin ardından Van’dan da iğrenç bir haber geldi. Van’da 36 yaşındaki evli ve 3 çocuk babası bir köy imamı çocuk istismarından cezaevine gönderildi. Korkunç olay Van’ın Gevaş İlçesi’de gerçekleşti. Tarih 21 Temmuz 2020. Aladüz Köyü’nde altı yıldır imamlık yapan 36 yaşındaki T.A. kitap almak için camiye gelen 9 yaşındaki İ.B. adlı kız çocuğunu pantolonunu çıkararak elle taciz etmekle suçlandı. Küçük çocuk İ.B. ifadesinde korkunç olayı şöyle anlattı:

“3 arkadaşım ve kardeşim ile camiye kitap almaya gittik. Hoca diğerlerini kovdu. Beni kolumdan tutup yukarıya çıkardı. Pantolonumu çıkarmamı istedi. Çıkarmak istemedim. Zorla çıkardı. Parmağıyla cinsel organıma dokundu. Kolunu ısırıp kafasına yumruk atarak kaçtım.” Anne S.B. ise kızını saklanırken bulduğunu söyledi ve ekledi: “Kızım iki eli ağzında korkar bir halde duruyordu. Ne olduğunu sorduğumda ‘Anne, ben indirmedim’ dedi.” İmam T.A.. iddiayı yalanladı. Avukatı ise çocuğun zeka geriliğinin bulunduğunu ileri sürdü. T.A., Gevaş Sulh Ceza Hakimliği tarafından çocuğun basit istismarı suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Devamını oku

Gündem

Recep Tayyip Erdoğan ve Mansur Yavaş görüşmesi MHP’yi çok kızdırdı

Yayınlanma tarihi

-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın görüşmesinin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek çok sert tepki gösterdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saray’da bir araya gelerek Ankara’nın sorunları üzerine görüş alışverişinde bulundu. Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından detaylar kamuoyu ile paylaşıldı.

Ankara’nın asırlık çınarı MKE Ankaragücü’nün mali sıkıntıları, fuar alanı inşasında yaşanan sorunlar ve Gençlik Parkı’nın yeniden Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devri konularında görüş alışverişinde bulundu. Görüşmede Cumhurbaşkanı’na başta su altyapı ve arıtma projeleri olmak üzere önemli projeler hakkında bilgi verildi. Otobüs kredisi kullanımı, metro projeleri ve yeni yolların açılması gibi başlıklarda ilgili bakanlıklar ve bürokraside yaşanan tıkanmaların aşılması için destek talebinde bulunuldu.

MHP’DEN GÖRÜŞMEYE TEPKİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın görüşmesine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek’ten çok sert tepki geldi.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Çiçek, “Mansur Yavaş, geçtiğimiz hafta AKP Ankara İl Başkanıyla görüştü. Bugün de Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan ile görüşecek… Hayırdır CHP, neler dönüyor partinizde? Terör örgütleri ve teröristlere gösterdiğiniz ilgiden biraz zaman ayırın da belediye başkanlarınızla ilgilenin biraz…” diye yazdı.

İşte o mesaj:

CUMHURBAŞKANLIĞI DA DUYURDU

Erdoğan ile Yavaş görüşmesinin ardından Cumhurbakşanlığı Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Cumhurbaşkanı @RTErdogan , Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı umhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti” ifadeleri kullanıldı.

MANSUR YAVAŞ’TAN AÇIKLAMA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da sosyal medyadan Erdoğan’a teşekkür ederek, “Cumhurbaşkanı Sn. @RTErdogan’a Ankara’nın önemli sorunları ve temel altyapı projeleri ile ilgili bilgi sunduk. Süreçte yaşanan bazı bürokratik sorunların aşılması için destek talep ettik. Sn. Cumhurbaşkanı’na taleplerimize olumlu yaklaşımları nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Devamını oku

Popüler İçerikler