Takip Edin

Gündem

Emine Erdoğan hakkında suç duyurusu

Yayınlanma tarihi

-

Barış Pınarı Harekatı’nın ardından başta Filistin ve kralları için Türkiye’de 3 gün yas ilan edilen Suudi Arabistan olmak üzere 22 islam ülkesi Arap Birliği çatısı altında toplanarak Türkiye’yi kınamışlardı. İzmitli iş adamı Mehmet Avcı, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan hakkında ‘Yeryüzünde halife olmanın sorumluluğunu taşımaktayız’ açıklamaları nedeniyle ‘devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak’ suçlamasıyla suç duyurusunda bulunuldu. Avcı, Türkiye Cumhuriyeti’nde paralel bir makam olamaz, hilafet ve halifelik 1924 yılında kaldırılmış ve Anayasa’da 13 madde ile düzenlenmiştir.. dedi.

Kocaeli Koz Gazetesi’nin haberine göre; İzmitli işadamı ve Vatan Severler Hareketi Dernek Başkanı Mehmet Avcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Avcı suç duyurusunda, Erdoğan’ın bir konuşmasında, “Yeryüzünde halife olmanın sorumluluğunu taşımaktayız” sözleri nedeniyle, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

“HİLAFET VE HALİFELİK MAKAMI YOKTUR”

Konuyla ilgili açıklama yapan Avcı, “Türkiye Cumhuriyetinde 3 Mart 1924 itibariyle Hilafet ve Halifelik makamı yoktur. Türkiye Büyük Millet Meclisi kararı ile bu makam kaldırılmıştır. Ayrıyetten 13 madde ile düzenleme yapılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 2. Maddesi Laiklik ilkesidir ve burası Hukuk devletidir.

Sayın Recep Tayyip Erdoğanın eşi Emine Erdoğan Türkiye’de halifelik makamı sorumluluklarını üstlendiklerini hilafetin olduğuna dair canlı yayında konuş ve videosunu da ek dosyaya koyduk. Sayın Savcı il başta şaşırmıştır. Sonradan kabul etmiştir ve havaleyi yaptı.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NDE PARALEL BİR MAKAM OLMAZ”

Türkiye Cumhuriyetinde paralel bir devlet, paralel bir yapı, paralel bir makam olamaz, olması da mümkün değildir. Türkiye Cumhuriyeti’nin en son girmiş olduğu Suriye operasyonunda 22 İslam Ülkesi Mısır da toplanmak suretiyle Türkiye’yi işgalci olarak belirlemiştir ve deklarasyon yayınlamıştır. Bunların içerisinde en çok gözyaşı döktüğümüz Filistin’de vardır. Filistin, İsrail’le ortak noktaya gelebiliyormuş ve Türkiye’yi eleştirebiliyormuş buda maalesef ortaya çıktı.

Biz Vatan Severler Hareketi Derneği olarak ve Vatan Severler Hareketi Dernek Başkanı olarak Sayın Emine Erdoğan’ın bu yaptığını eleştiriyoruz, kınıyoruz ve kendisini Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulunduk. Bundan sonra hiç kimse halifelik makamı ile ilgili hayal kurmamasını ve Türkiye Cumhuriyeti değerlerine sahip çıkmasını bekliyoruz” dedi.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Bu adamı herkes mutlaka dinlesin! Almanya ile Türkiye arasındaki farkı öyle güzel anlattı ki!

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul’da yaptığımız sokak röportajlarımızda Almanya’da yaşayan gurbetçi bir adama denk geldik, şimdiye kadar yaptığımız en iyi sokak röportajı demek iddialı olmaz. Bu adamı herkesin mutlaka dinlemesi lazım.

Devamını oku

Gündem

Köyün imamı, çocuk istismarından tutuklandı

Yayınlanma tarihi

-

Sakarya’dan sonra bir iğrenç olay da Van’da… Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah’ın 12 yaşındaki kız çocuğuna tacizden tutuklanmasının ardından bir köy imamı da aynı suçtan cezaevine gönderildi. Kız çocuğunun ise 9 yaşında olduğu öğrenildi.

Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz’ın haberine göre;

Sakarya’daki tarikat liderinin 12 yaşındaki küçük kızı istismar etme haberinin ardından Van’dan da iğrenç bir haber geldi. Van’da 36 yaşındaki evli ve 3 çocuk babası bir köy imamı çocuk istismarından cezaevine gönderildi. Korkunç olay Van’ın Gevaş İlçesi’de gerçekleşti. Tarih 21 Temmuz 2020. Aladüz Köyü’nde altı yıldır imamlık yapan 36 yaşındaki T.A. kitap almak için camiye gelen 9 yaşındaki İ.B. adlı kız çocuğunu pantolonunu çıkararak elle taciz etmekle suçlandı. Küçük çocuk İ.B. ifadesinde korkunç olayı şöyle anlattı:

“3 arkadaşım ve kardeşim ile camiye kitap almaya gittik. Hoca diğerlerini kovdu. Beni kolumdan tutup yukarıya çıkardı. Pantolonumu çıkarmamı istedi. Çıkarmak istemedim. Zorla çıkardı. Parmağıyla cinsel organıma dokundu. Kolunu ısırıp kafasına yumruk atarak kaçtım.” Anne S.B. ise kızını saklanırken bulduğunu söyledi ve ekledi: “Kızım iki eli ağzında korkar bir halde duruyordu. Ne olduğunu sorduğumda ‘Anne, ben indirmedim’ dedi.” İmam T.A.. iddiayı yalanladı. Avukatı ise çocuğun zeka geriliğinin bulunduğunu ileri sürdü. T.A., Gevaş Sulh Ceza Hakimliği tarafından çocuğun basit istismarı suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Devamını oku

Gündem

Recep Tayyip Erdoğan ve Mansur Yavaş görüşmesi MHP’yi çok kızdırdı

Yayınlanma tarihi

-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın görüşmesinin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek çok sert tepki gösterdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saray’da bir araya gelerek Ankara’nın sorunları üzerine görüş alışverişinde bulundu. Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından detaylar kamuoyu ile paylaşıldı.

Ankara’nın asırlık çınarı MKE Ankaragücü’nün mali sıkıntıları, fuar alanı inşasında yaşanan sorunlar ve Gençlik Parkı’nın yeniden Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devri konularında görüş alışverişinde bulundu. Görüşmede Cumhurbaşkanı’na başta su altyapı ve arıtma projeleri olmak üzere önemli projeler hakkında bilgi verildi. Otobüs kredisi kullanımı, metro projeleri ve yeni yolların açılması gibi başlıklarda ilgili bakanlıklar ve bürokraside yaşanan tıkanmaların aşılması için destek talebinde bulunuldu.

MHP’DEN GÖRÜŞMEYE TEPKİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın görüşmesine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek’ten çok sert tepki geldi.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Çiçek, “Mansur Yavaş, geçtiğimiz hafta AKP Ankara İl Başkanıyla görüştü. Bugün de Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan ile görüşecek… Hayırdır CHP, neler dönüyor partinizde? Terör örgütleri ve teröristlere gösterdiğiniz ilgiden biraz zaman ayırın da belediye başkanlarınızla ilgilenin biraz…” diye yazdı.

İşte o mesaj:

CUMHURBAŞKANLIĞI DA DUYURDU

Erdoğan ile Yavaş görüşmesinin ardından Cumhurbakşanlığı Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Cumhurbaşkanı @RTErdogan , Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı umhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti” ifadeleri kullanıldı.

MANSUR YAVAŞ’TAN AÇIKLAMA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da sosyal medyadan Erdoğan’a teşekkür ederek, “Cumhurbaşkanı Sn. @RTErdogan’a Ankara’nın önemli sorunları ve temel altyapı projeleri ile ilgili bilgi sunduk. Süreçte yaşanan bazı bürokratik sorunların aşılması için destek talep ettik. Sn. Cumhurbaşkanı’na taleplerimize olumlu yaklaşımları nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Devamını oku

Popüler İçerikler