Takip Edin

Gündem

Hüsnü Mahalli: İmamoğlu’nun önünü kesmek isteyenler pusuda

Yayınlanma tarihi

-

Korkusuz yazarı Hüsnü Mahalli, “İmamoğlu’nun önünü kesmek isteyenler pusuda.” dedi.

Hüsnü Mahalli, bugünkü “Veritabanını kopyalama” başlıklı yazısında, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun veri tabanını kopyalama hamlesini  “Umarım İmamoğlu verdiği sözü tutar ve veritabanında bulacağı tüm sırları açıklar.” diye yorumladı.

Mahalli’nin yazısının devamı şöyle:

17 Nisan’da mazbatasını alarak göreve başlayan İmamoğlu, Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu’nda çalışan iki müfettiş görevlendirerek, bu müfettişlere, belediye çalışanı veya dışarıdan görevlendirilecek üç uzmanla birlikte belediyenin elektronik veritabanında inceleme yapma ve veri tabanını kopyalama yetkisi verdi.
AKP’liler kıyameti kopardı.

Meğer İmamoğlu büyük suç işlemiş!
Belediye sırlarını alıp Fetö’ye verecekmiş.
Peki sır denilen şey neydi?

Belediye’de ve belediye kurum ve şirketlerindeki yolsuzluklar.
Say say bitmez.
Bunların tümünü en iyi şekilde Fetö’cüler bilir çünkü 2013 sonuna dek AKP’lilerle el ele kol kola iş yapıyorlardı.
Özellikle İstanbul Belediyesi’nde.

Yani adamlar belediyenin her şeyini biliyordu.
Belediye eski Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Fetö’cülükten tutuklanmıştı. Suçlama doğruysa damat belediyenin ‘Elektronik veritabanında’ ne var ne yok her şeyi biliyordu.

Melih Gökçek’in Fetö ilişkileriyle ilgili söylemediğini bırakmayan Bülent Arınç hem kendisinin hem de Gökçek’in Fetö ile ilgili methiyelerinin kayıtları sosyal medyada dolaşıyor.

Görevden alınan Topbaş ve damadını ise hatırlayan yok artık.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘yatak odasını bile’ dinleyen Fetö’cüler devlette herkesi dinlediklerine göre bırakın belediyeyi bu ülkenin bütün sırlarını biliyorlardı.
Yandaş medya ve resmî suçlamalara göre casus, vatan haini ve yabancı istihbarat örgütleriyle işbirliği yapan Fetö’cüler demek ki devletin tüm sırlarını bu örgütlere vermişlerdi.

CİA, MOSSAD, Alman BND ve başkaları.
Mazbatası elinden alınan İmamoğlu makamında oturduğu 18 gün içinde bilgilere ulaşamadı ama sonraki seçim kampanyasında AKP’nin bir tek derdi vardı:
Veritabanını kopyalama.

AKP’ye göre Fetö’cüler bu işi çok iyi yaparmış.
İlginç bir saptama.
Üzüm üzüme baka baka kararır.
Peki AKP şimdi ne yapacak?

İmamoğlu yeniden seçildi ve kopyalama işine de gerek kalmadı.
Belediyenin tüm sırları(!) İmamoğlu’nun bilgisayarında.
Kopyalamaya gerek yok.

31 ilin belediyeleri artık muhalefetin kontrolünde.
Hiçbir yolsuzluk, hırsızlık ve karanlık iş gizli kalmayacaktır.
Özellikle İstanbul’da.

Umarım İmamoğlu verdiği sözü tutar ve veritabanında bulacağı tüm sırları açıklar.
Diğer belediyelerin yapacağı gibi.
Özellikle Trollere ödenen avantalar.

Özellikle yandaş medyanın yalakalarına sağlanan maddi ve manevi çıkarlar.
17 yıldır bu iktidarın her türlü maddi, manevi ve psikolojik baskısına direnerek mücadele etmiş ve İmamoğlu’nu iş başına getirmiş insanların her şeyi öğrenmeye hakkı vardır.

İmamoğlu ve diğer Başkanlar bu beklentiyi karşılamak zorundadırlar.
Hiç kimse intikam peşinde değil ama herkes çalanlardan hesap sorulmasını istiyor.
Herkes belediyelerden çok şey ama doğru işler bekliyor.
Belediye Başkanları yaratıcı olmak zorundadır.

Hiç kimsenin aklına gelmeyeni yapmalıdırlar.
Siyaset gönül kazanma sanat ve becerisidir.
Bu da insanların yaşamını kolaylaştırmakla olur.
Bu yandaş medya ile iyi geçinmekle olmaz.

İmamoğlu bu seçimi onlara rağmen kazanmıştır.
Bu medyanın hiçbir değeri ve etkinliği kalmamıştır.
İmamoğlu’nun onlara değil onların İmamoğlu’na ihtiyacı vardır ve bu ihtiyaç daha da artacaktır.

İmamoğlu’nun hata yapma lüksü yoktur ve olmamalıdır.
İmamoğlu dünyanın en önemli kentlerinden biri olan İstanbul’un belediye başkanıdır ve herkes onun için önemli senaryolar yazıyor.
İmamoğlu başarılı olmak zorundadır ve hemen yola koyulmalıdır.

Bü ülkede her an her şey olabilir.
AKP parçalanır, siyaset gerginleşir, referandum olur, başkanlık sistemi kaldırılır, yeniden seçim olur ve İmamoğlu’nun bütün bu senaryolarda rolü ve yeri olacaktır.
O zaman da İmamoğlu’nun yanında olur sahip çıkarız.

Ama o zamana kadar da hata yaparsa anlatır uyarı görevimizi yaparız.
İmamoğlu’na büyük umutlar bağlayan kitleler asla hayal kırıklığına uğratılmamalıdır.

Beklentiler çok büyük ama piyasada da çok çakal var.
Puslu havalarda dolaşmayı çok severler.
İstanbul çok iştah kabartır.

İmamoğlu’nun önünü kesmek isteyenler pusuda.
Herkesin gözü kulağı İmamoğlu’nda.
Milyonlar artık onun arkasındadır.
O da milyonların beklentilerini karşılamak zorundadır.

Ama laik, demokratik, çağdaş, özgür, temiz, şeffaf ve emekten yana bir Cumhuriyet için.
Şimdilik iyi gidiyor.

Kaynak: Hüsnü Mahalli: İmamoğlu’nun önünü kesmek isteyenler pusuda

Gündem

Şatafatlı bebek mevlidi sosyal medyada olay yarattı! İşte o gösterişli mevlidin videosu

Yayınlanma tarihi

-

Sosyal medya fenomeni olan ve daha önce kızı Berra Aksa’ya hazırladığı bebek odası ile olay olan Büşra Nur Çalar bebek mevlidi ile yenidem gündemde.

Ihlamur Kasrın’da bebek mevlidi yapan Büşra Nur Çalar’ın videosuna sosyal medyada tepki yağdı. Kızı için yaptığı mevlid çok abartılı ve gereksiz israf olarak yorumlandı.

Büşra Nur Çalar kızı Berra Aksa için Ihlamur Kasrı’nda bebek mevlidi yaptı sosyal medyadan o videoya yorum ve tepki yağdı. Daha önce de kızı için hazırladığı bebek odası çok konuşuşan sosyal medya fenomeni Büşra Nur Çalar, bebek mevlidi ile gündem oldu.

Kızı için yaptığı bebek mevlidi birçok kişi tarafından abartılı, gösterişli ve insaf olarak göründü.

Berra isimli bebeğine mevlitte tek taş yüzük takan çift herkesin büyük tepkisini çekti. Şatafatlı mevlid sonrası çift sessizliğe bürünürken, mazileri merak konusu oldu.

2017 yılında Mavi Marmara şehitlerinden biri olan Uğur Söylemez’in oğlu Sağlık Bakanlığı eski müsteşarı Ahmet Emin Söylemez ile evli olan Büşra Nur Çalar, sosyal medyadaki lüks paylaşımları ile dikkat çekiyor.

Büşra Nur Çalar kimdir, kiminle evli:  Büşra Nur Çalar, 1994 yılında İzmir’de doğdu. 25 yaşındadır. İnstagram fenomeni ve girişimci olan Büşra Nur’un babası Sivas’lıdır. 2017 yılında Mavi Marmara gemisi şehitlerinden olan Uğur Söylemez’in oğlu Ahmet Emin Söylemez ile evlendi.

Hem çektiği videolar hem işaret dili videolarıyla fenomen haline gelen Büşra Nur, Suriye, Ürdün ve Lübnan’da da yaşadı. Turizm Otel işletme mezunudur. Büşra Nur aynı zamanda Hint kınacısı olarak da tanınmaktadır.

Sosyal medyada İzmir Henna adlı bir sayfa açmış ardından bu ismin patentini almıştır.

Eşi Mehmet Emin Söylemez eski müsteşar:  1988 yılında dünyaya gelen Ahmet Emin Söylemez, Mavi Marmara saldırısında şehit olan Uğur Süleyman Söylemez’in oğludur. Annesi Tuğba Hanım’dır. Kendisinden küçük 1991 doğumlu Zeynep Kübra ve 1997 doğumlu Fatma isimlerinde iki kız kardeşi vardır. Ankara doğumlu Söylemez, 23 Nisan 2017 tarihinde Büşra Nur Çalar ile evlendi. Ahmet Emin Söylemez 2016 yılında Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı görevini üstlenmişti.

Ahmet Hakan’ın mevlid yorumu da olay!
Hürriyet Genel Yayın Yönetmenliği koltuğunu kapan Ahmet Hakan, tepki çeken şatafatlı mevlid için 4 maddelik bir yazı yazdı:
BİR: Vaktiyle arabesk müzik dinlemeye, lahmacunun yanında viski içmeye yönelik olarak sergilenen hoyratlıkların tümü, şimdi de bu tür rüküşlüklere karşı sergileniyor. Yani bu hoyratlık, babadan anneden kalma bir miras…

İKİ: Muhafazakâr olmak ile gösterişçi bir rüküşlük içinde olmak arasında tutarlılık yokmuş! İyi de insanlar hayatlarında hep tutarlılık sergilemek zorundalar mı? Hem muhafazakâr olup hem de tutarsız olmak yasak mı?

ÜÇ: Törene bakıp da “Aman da ne rüküş bir olay” diyen yığınla muhafazakâr var. Ama söz konusu muhafazakârlar olduğunda kolayca genelleme yapmaya yatkın olan tipler, rüküşlük muhafazakâr kesimin nişanesiymiş gibi bir tavır koyuyorlar. Ve çok ayıp ediyorlar.

DÖRT: Ayrıca bu bir tercih meselesi değil midir? Hanımefendinin canı rüküş olmak istemiş olamaz mı? Gösterişçi rüküşlükten kendine bir mutluluk çıkarıyor olamaz mı? Bana ne? Sana ne? Ona ne?

Devamını oku

Gündem

Bakırköy’de bir evde 1’i çocuk 3 kişi ölü bulundu

Yayınlanma tarihi

-

Bakırköy Osmaniye’de bir dairede ölü bulunan 1’i çocuk 3 kişinin cesetleri incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Kaymakamlıktan ‘Ekip tarafından yapılan ölçümlerde olay yerindeki kokunun siyanür olduğu tespit edilmiştir’ açıklaması geldi.

Olay bu sabah 06.45’te Bakırköy Osmaniye Mahallesi Çoban Çeşme Sokak Numara 6’daki apartmanın 4’ncü katındaki 8 numaralı dairede yaşandı. Apartman sakinleri, dairenin açık olan kapısı önünde, 38 yaşındaki anne Zübeyde Delen’in cansız bedenini görüp, polisi aradı. Hemen eve gelen polis, daireden gelen yoğun koku üzerine AFAD‘a bilgi verdi.

Polis bina ve çevresinde önlem alırken, gelen AFAD (KBRN) ekipleri, özel kıyafetler giyip içeri girdi. Ekipler evin salonunda yerde, Kapalıçarşı’da kuyumcu olan Bahattin 38 yaşındaki Delen ile çiftin 6 yaşındaki oğulları Ali’nin cansız bedenini buldu.  Evde yapılan incelemede bir odada siyanür bulundu. Yapılan araştırmalar sonunda annenin, siyanürden zehirlenmeye başladığı anda can havliyle yardım istemek için daire kapısını açtığı ancak aynı yerde hayatını kaybettiği belirlendi.

Olay yerine sevk edilen polis ekiplerinin çalışmaları sürerken Bakırköy Kaymakamlıktan açıklama geldi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, “Osmaniye Mahallesi’nde şüpheli ölüm ihbarı alınmış söz konusu adrese intikaleden ekiplerimiz biri çocuk 3 kişinin cansız bedeni ile karşılaşmıştır. Olay ve nedeni ile ilgili araştırmalar devam etmektedir” denildi.

Kaymakamlık: Siyanür olduğu tespit edilmiştir

​Daha sonra kaymakamlıktan gelen 2. bir açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

15 Kasım 2019 Cuma günü saat 06.45’te 155 Polis İmdat Hattına yapılan İlçemiz Osmaniye Mahallesi Çoban Çeşme Sokakta şüpheli ölüm ihbarı üzerine bahse konu adrese ivedilikle intikal edilmiş, (Z.D), (B.D) ve (A.D) isimli biri çocuk 3 kişinin cansız bedeniyle karşılaşılmıştır.

Dairedeki koku nedeniyle AFAD (KBRN) ekipleri sevk edilmiştir. Ekip tarafından yapılan ölçümlerde olay yerindeki kokunun siyanür olduğu tespit edilmiştir.
Konu ile ilgili olay yerinde gerekli önemler alınmış olup, adli ve idari tahkikat başlatılmıştır.”

Ölenlerin karı koca ile çocukları olduğu öğrenildi. Ekiplerin olay yerindeki çalışmalarının ardından cenazeler içeriden çıkarıldı. Cenazeler otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Bakırköy Belediye Başkanı’ndan açıklama

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Osmaniye Mahallesi Çoban Çeşme Sokaktaki 1’i çocuk 3 kişinin hayatını kaybettiği eve geldi.

Kerimoğlu yetkililerden bilgi aldıktan sonra 1’i çocuk 3 kişinin ölümüne ilişkin açıklamalarda bulundu. Kerimoğlu şunları söyledi:

‘Kesin olmamakla birlikte ağır borç batağında olan eş kendisini zehirledi’

“İntihar eden hanımefendi kapıdan çıkmaya gayret etmiş. Zannedersem siyanürün çok ağır koku üzerinden de insan hayatını tehdit eden etkisi var. Evdeki eş yani beyefendi intihar etti ama çocuğuna ve eşine de zannedersem o ağır siyanür kokusunun etkisiyle bir zehirlenme oldu. Çünkü hanımefendi evden çıkmaya çalışmış, apartmandaki diğer komşular bunu fark etmiş ve polise haber vermişler. Kesin olmamakla birlikte ağır borç batağında olan eş kendisini zehirledi, eşi ve çocuğu da siyanür etkisiyle onlar da buna maruz kaldılar. Çünkü eşi hanımefendi son bir gayretle evden çıkmaya teşebbüs etmiş.”

‘Apartman boşaltıldı, karantinaya alındı’

“Cenazeler alındı, ailenin diğer fertleri de hastaneye nakledildi” diyen Kerimoğlu, “Apartman boşaltıldı, karantinaya alındı. Siyanür sadece içeni değil, aynı ortamda bulunanların solunum sistemiyle de zehirlenmeye etki eden bir zehirli madde. Dolayısıyla apartmanı boşalttık ve orada bir karantina başlattık. Komşulardan hastaneye giden yok ama psikolojik olarak ağır travma altında olan aile fertlerinin diğerlerini gönderdik. Başka bir zehirlenme vakası yok. İlk bilgiler ışığında söylüyorum beyefendi kendini zehirledi, diğerleri de solunum yoluyla onlara da sirayet etti. Sağlıklı bilgileri otopsi sonrasında yetkili kurumlardan alırız” dedi.

Devamını oku

Gündem

Suriyeli, kendisine para vermeyen kadın turistte inşaat demiri sapladı

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul Beyoğlu’nda turist bir kadından para isteyen Suriye uyruklu olduğu belirtilen bir erkek şahıs, olumsuz yanıt alınca yanında getirdiği inşaat demirini defalarca kadına sapladı. Kadın aldığı darbeler sonucunda kanlar içinde kaldı.

Suriye uyruklu saldırgan, kendisine para vermek istemeyen kadın turistte inşaat demiri sapladı..

Beyoğlu Dolapdere’de bulunan vize başvuru merkezinin önünde bekleyen turist kadının yanına yaklaşan yabancı uyruklu bir erkek, kadından para istedi. Kadın parayı vermek istemeyince saldırgan yanında getirdiği inşaat demirini 4-5 kere kadına sapladı.

SALDIRGAN VATANDAŞLAR TARAFINDAN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Kadın kanlar içinde kalırken, saldırganı çevredeki vatandaşlar döverek etkisiz hale getirdi. Olay yerine sağlık ve polis ekipleri çağrıldı.

YARALI KADIN HASTANEYE KALDIRILDI
Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan kadın hastaneye kaldırıldı. Polisin gözaltına aldığı saldırgan da ambulansla hastaneye götürüldü. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

DHA

Devamını oku

Popüler İçerikler