Takip Edin

Gündem

İranlı ‘ikiyüzlü islamcı’ siyasetçilerin kasetleri sızdırıldı

Yayınlanma tarihi

-

İran ‘ikiyüzlü islamcı’ siyasetçilerin sızdırılan kasetleriyle çalkalanıyor.. İran iki politikacının bu ay başında sosyal medyaya sızan seks kasetlerini konuşuyor. Ülkede 1979 İran İslam Devrimi’nden bu yana ilk kez politikacıların böylesi uygunsuz görüntüleri yayınlanırken, birçok İranlıya göre bu kasetler, İslam ahlakını ateşli bir şekilde savunan ‘ikiyüzlü islamcı’ insanların gerçek karakterlerini ortaya döküyor. Öte yandan görüntülerin çoğunu da politikacıların bizzat kendi elleriyle çektikleri görülüyor…

Sözcü gazetesinin France 24’e dayandırdığı habere göre; ilk görüntü 4 Ağustos’ta internette yayınlandı. Gizli kamerayla çekildiği anlaşılan 4 dakikalık videoda, eski Kohgiluye ve Buyer Ahmed Eyaleti Valisi Ali Muhammedi Ahmedi bir kadınla cinsel ilişkiye girerken görülüyor.

Ahmedi’yle yakın bağlantıları bulunduğu belirtilen yerel bir medya kuruluşu, İranlı politikacıya istihbarat servisleri tarafından tuzak kurulduğunu öne sürdü. Buna göre; Ahmedi, Kanada’da İran rejimine yönelik eleştirel bir televizyon programına katılmayı reddettiği için bu seks kaseti internete sızdırıldı.

Yakın bir arkadaşı, videodaki kadının İslam hukukuna göre Ali Muhammedi Ahmedi’nin “meşru karısı” olduğu konusunda yemin etti. Fakat Ahmedi’nin yıllardır aynı kadınla evli olduğu biliniyor ve videoda görünen kadının onun karısı olmadığı çok net.

6 Ağustos’ta Ahmadi’yi aynı kadınla görüldüğü bir video daha internette yayınlandı. Sekiz dakikalık bu videoda ise Ahmadi ile söz konusu kadın muhabbet ediyor ve öpüşüyor.

Siyaset yelpazesinin merkezinde konumlanan Ali Muhammedi Ahmedi, reformcu ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile yakın bağlantıları bulunuyor. Ahmedi, Şubat 2020’de yapılacak Parlamento seçimleri için kampanya yürütmek üzere valilik görevinden kısa süre önce ayrıldı.

GÖRÜNTÜLERİ KENDİ ÇEKTİ

9 Ağustos’ta ise bir başka siyasetçinin seks kaseti sosyal medyaya yayınlandı. Görüntülerdeki isim ise ülkenin güney vilayetlerinden Fars’a bağlı 100 bin kişilik Sadra kasabasının belediye başkanı olan Abbas Melekzade’ydi.

Gizli kamerayla kaydedilen Ahmadi’den farklı olarak bu video Melekzade’nin kendisi tarafından çekiliyor. Telefonla konuşan bir kadına sarılan Melekzade, cep telefonuyla görüntüleri aynadan kaydediyor.

Bu görüntülerin yayınlanmasının ardından videodaki kadın, sosyal medya kullanıcılarına seks kayıtlarını silmeleri için yalvaran iki video yayınladı. Görüntülerin üç yıl önce çekildiğini söyleyen kadın, şu anda evli olduğu için bunların hayatını mahvedeceğini söylüyor.

Belediyedeki yardımcılarından biri olan Zehra Cemali ile nargile içerken çekilmiş fotoğrafları da basına sızan Melekzade, 5 Ağustos’ta Cemali ve iki belediye çalışanıyla birlikte yolsuzluk suçlamasıyla tutuklandı.

İKİYÜZLÜ YAŞAMLAR SIR DEĞİL

Gizlilik kaydıyla France 24’e konuşan İranlı bir gazeteci, “Birçok İranlı yetkilinin iki hayat yaşadığını biliyoruz. Bu sır değil fakat videolar bunun kanıtı oluyor” yorumunda bulundu. Haberde Lili adıyla anılan gazeteci, “İnsanlar bu videoları “hükümet yetkililerinin ikiyüzlülüğü” olarak görüyor” dedi.

Lili yorumuna şöyle devam etti: “Bu adamların tabii ki cinsel ilişkiye girme hakları var ve birçok insan onların bu işi kiminle yaptığıyla gerçekten ilgilenmiyor. Fakat söz konusu adamlar, ahlak polisinin evlilik dışı buluşma gerçekleştirdikleri için insanları tutukladığı bir ülke olan İran İslam Cumhuriyeti’nin yetkilileri.”

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Bu adamı herkes mutlaka dinlesin! Almanya ile Türkiye arasındaki farkı öyle güzel anlattı ki!

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul’da yaptığımız sokak röportajlarımızda Almanya’da yaşayan gurbetçi bir adama denk geldik, şimdiye kadar yaptığımız en iyi sokak röportajı demek iddialı olmaz. Bu adamı herkesin mutlaka dinlemesi lazım.

Devamını oku

Gündem

Köyün imamı, çocuk istismarından tutuklandı

Yayınlanma tarihi

-

Sakarya’dan sonra bir iğrenç olay da Van’da… Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah’ın 12 yaşındaki kız çocuğuna tacizden tutuklanmasının ardından bir köy imamı da aynı suçtan cezaevine gönderildi. Kız çocuğunun ise 9 yaşında olduğu öğrenildi.

Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz’ın haberine göre;

Sakarya’daki tarikat liderinin 12 yaşındaki küçük kızı istismar etme haberinin ardından Van’dan da iğrenç bir haber geldi. Van’da 36 yaşındaki evli ve 3 çocuk babası bir köy imamı çocuk istismarından cezaevine gönderildi. Korkunç olay Van’ın Gevaş İlçesi’de gerçekleşti. Tarih 21 Temmuz 2020. Aladüz Köyü’nde altı yıldır imamlık yapan 36 yaşındaki T.A. kitap almak için camiye gelen 9 yaşındaki İ.B. adlı kız çocuğunu pantolonunu çıkararak elle taciz etmekle suçlandı. Küçük çocuk İ.B. ifadesinde korkunç olayı şöyle anlattı:

“3 arkadaşım ve kardeşim ile camiye kitap almaya gittik. Hoca diğerlerini kovdu. Beni kolumdan tutup yukarıya çıkardı. Pantolonumu çıkarmamı istedi. Çıkarmak istemedim. Zorla çıkardı. Parmağıyla cinsel organıma dokundu. Kolunu ısırıp kafasına yumruk atarak kaçtım.” Anne S.B. ise kızını saklanırken bulduğunu söyledi ve ekledi: “Kızım iki eli ağzında korkar bir halde duruyordu. Ne olduğunu sorduğumda ‘Anne, ben indirmedim’ dedi.” İmam T.A.. iddiayı yalanladı. Avukatı ise çocuğun zeka geriliğinin bulunduğunu ileri sürdü. T.A., Gevaş Sulh Ceza Hakimliği tarafından çocuğun basit istismarı suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Devamını oku

Gündem

Recep Tayyip Erdoğan ve Mansur Yavaş görüşmesi MHP’yi çok kızdırdı

Yayınlanma tarihi

-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın görüşmesinin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek çok sert tepki gösterdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saray’da bir araya gelerek Ankara’nın sorunları üzerine görüş alışverişinde bulundu. Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından detaylar kamuoyu ile paylaşıldı.

Ankara’nın asırlık çınarı MKE Ankaragücü’nün mali sıkıntıları, fuar alanı inşasında yaşanan sorunlar ve Gençlik Parkı’nın yeniden Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devri konularında görüş alışverişinde bulundu. Görüşmede Cumhurbaşkanı’na başta su altyapı ve arıtma projeleri olmak üzere önemli projeler hakkında bilgi verildi. Otobüs kredisi kullanımı, metro projeleri ve yeni yolların açılması gibi başlıklarda ilgili bakanlıklar ve bürokraside yaşanan tıkanmaların aşılması için destek talebinde bulunuldu.

MHP’DEN GÖRÜŞMEYE TEPKİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın görüşmesine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek’ten çok sert tepki geldi.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Çiçek, “Mansur Yavaş, geçtiğimiz hafta AKP Ankara İl Başkanıyla görüştü. Bugün de Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan ile görüşecek… Hayırdır CHP, neler dönüyor partinizde? Terör örgütleri ve teröristlere gösterdiğiniz ilgiden biraz zaman ayırın da belediye başkanlarınızla ilgilenin biraz…” diye yazdı.

İşte o mesaj:

CUMHURBAŞKANLIĞI DA DUYURDU

Erdoğan ile Yavaş görüşmesinin ardından Cumhurbakşanlığı Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Cumhurbaşkanı @RTErdogan , Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı umhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti” ifadeleri kullanıldı.

MANSUR YAVAŞ’TAN AÇIKLAMA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da sosyal medyadan Erdoğan’a teşekkür ederek, “Cumhurbaşkanı Sn. @RTErdogan’a Ankara’nın önemli sorunları ve temel altyapı projeleri ile ilgili bilgi sunduk. Süreçte yaşanan bazı bürokratik sorunların aşılması için destek talep ettik. Sn. Cumhurbaşkanı’na taleplerimize olumlu yaklaşımları nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Devamını oku

Popüler İçerikler