Takip Edin

Gündem

İranlı ‘ikiyüzlü islamcı’ siyasetçilerin kasetleri sızdırıldı

Yayınlanma tarihi

-

İran ‘ikiyüzlü islamcı’ siyasetçilerin sızdırılan kasetleriyle çalkalanıyor.. İran iki politikacının bu ay başında sosyal medyaya sızan seks kasetlerini konuşuyor. Ülkede 1979 İran İslam Devrimi’nden bu yana ilk kez politikacıların böylesi uygunsuz görüntüleri yayınlanırken, birçok İranlıya göre bu kasetler, İslam ahlakını ateşli bir şekilde savunan ‘ikiyüzlü islamcı’ insanların gerçek karakterlerini ortaya döküyor. Öte yandan görüntülerin çoğunu da politikacıların bizzat kendi elleriyle çektikleri görülüyor…

Sözcü gazetesinin France 24’e dayandırdığı habere göre; ilk görüntü 4 Ağustos’ta internette yayınlandı. Gizli kamerayla çekildiği anlaşılan 4 dakikalık videoda, eski Kohgiluye ve Buyer Ahmed Eyaleti Valisi Ali Muhammedi Ahmedi bir kadınla cinsel ilişkiye girerken görülüyor.

Ahmedi’yle yakın bağlantıları bulunduğu belirtilen yerel bir medya kuruluşu, İranlı politikacıya istihbarat servisleri tarafından tuzak kurulduğunu öne sürdü. Buna göre; Ahmedi, Kanada’da İran rejimine yönelik eleştirel bir televizyon programına katılmayı reddettiği için bu seks kaseti internete sızdırıldı.

Yakın bir arkadaşı, videodaki kadının İslam hukukuna göre Ali Muhammedi Ahmedi’nin “meşru karısı” olduğu konusunda yemin etti. Fakat Ahmedi’nin yıllardır aynı kadınla evli olduğu biliniyor ve videoda görünen kadının onun karısı olmadığı çok net.

6 Ağustos’ta Ahmadi’yi aynı kadınla görüldüğü bir video daha internette yayınlandı. Sekiz dakikalık bu videoda ise Ahmadi ile söz konusu kadın muhabbet ediyor ve öpüşüyor.

Siyaset yelpazesinin merkezinde konumlanan Ali Muhammedi Ahmedi, reformcu ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile yakın bağlantıları bulunuyor. Ahmedi, Şubat 2020’de yapılacak Parlamento seçimleri için kampanya yürütmek üzere valilik görevinden kısa süre önce ayrıldı.

GÖRÜNTÜLERİ KENDİ ÇEKTİ

9 Ağustos’ta ise bir başka siyasetçinin seks kaseti sosyal medyaya yayınlandı. Görüntülerdeki isim ise ülkenin güney vilayetlerinden Fars’a bağlı 100 bin kişilik Sadra kasabasının belediye başkanı olan Abbas Melekzade’ydi.

Gizli kamerayla kaydedilen Ahmadi’den farklı olarak bu video Melekzade’nin kendisi tarafından çekiliyor. Telefonla konuşan bir kadına sarılan Melekzade, cep telefonuyla görüntüleri aynadan kaydediyor.

Bu görüntülerin yayınlanmasının ardından videodaki kadın, sosyal medya kullanıcılarına seks kayıtlarını silmeleri için yalvaran iki video yayınladı. Görüntülerin üç yıl önce çekildiğini söyleyen kadın, şu anda evli olduğu için bunların hayatını mahvedeceğini söylüyor.

Belediyedeki yardımcılarından biri olan Zehra Cemali ile nargile içerken çekilmiş fotoğrafları da basına sızan Melekzade, 5 Ağustos’ta Cemali ve iki belediye çalışanıyla birlikte yolsuzluk suçlamasıyla tutuklandı.

İKİYÜZLÜ YAŞAMLAR SIR DEĞİL

Gizlilik kaydıyla France 24’e konuşan İranlı bir gazeteci, “Birçok İranlı yetkilinin iki hayat yaşadığını biliyoruz. Bu sır değil fakat videolar bunun kanıtı oluyor” yorumunda bulundu. Haberde Lili adıyla anılan gazeteci, “İnsanlar bu videoları “hükümet yetkililerinin ikiyüzlülüğü” olarak görüyor” dedi.

Lili yorumuna şöyle devam etti: “Bu adamların tabii ki cinsel ilişkiye girme hakları var ve birçok insan onların bu işi kiminle yaptığıyla gerçekten ilgilenmiyor. Fakat söz konusu adamlar, ahlak polisinin evlilik dışı buluşma gerçekleştirdikleri için insanları tutukladığı bir ülke olan İran İslam Cumhuriyeti’nin yetkilileri.”

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Pamukkale Üniversitesi’nin açtığı ilanda kriterleri karşılayan tek kişi rektörün eşi oldu!

Yayınlanma tarihi

-

Eşini üniversitede yer alan enstitüde sekreter yapmasıyla gündeme gelen Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ bu sefer de Personel Daire Başkanlığı kadrosunda ‘adrese teslim’ ilan açtı. Kriterleri karşılayan ve başvuran tek kişi rektörün eşi Derya Bağ oldu.

BirGün gazetesinden Meral Danyıldız’ın haberine göre; eşini daha önce ilk olarak İslami Bilimler Enstitüsü’ne sekreter olarak atamasıyla, ardından da Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne bilgisayar işletmeni olarak görevlendirmesiyle gündeme gelen Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Hüseyin Bağ, ısrarını sürdürüyor.
7 Temmuz’da yayımlanan Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı kadrosu için açılan ilanın kriterlerini karşılayan ve başvuran tek kişi eşi Derya Bağ oldu.

İlanda yer alan kriterler şu şekilde:

Arap Dili ve Edebiyatı, Arapça Öğretmenliği ya da Fars Dili ve Edebiyatı bölümleri lisans mezunu olmak.

Dil alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.

Lisans mezuniyeti sonrasında en az 10 yıl eğitim ve öğretim alanında deneyim sahibi olmak.

Yabancılara Türkçe öğretimi sertifikasına sahip olmak.

Belgelendirmek kaydıyla branş dili yanı sıra en az orta düzeyde ikinci bir yabancı dil bilmek ya da ikinci yabancı dil alanında hazırlık sınıfını başarıyla tamamlamış olmak.

Arapça öğretmenliği haricindeki bölümlerden mezun olanlar için pedagojik formasyon sertifikasına sahip olmak.

Derya Bağ’ın Pamukkale Üniversitesi’nde bulunan biyografisinde ise söz konusu kriterlerin her birini karşıladığı görülüyor.

Makam şoförünü şube müdürü yapmıştı

PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ, birçok skandala daha imza atmıştı. Bağ, önce eşini İslami Bilimler Enstitüsü’ne sekreter olarak atamıştı.

Gelen tepkiler sonucu eşi Derya Bağ’ın istifasıyla sonlanan sürecin ardından bir buçuk yıl geçince, Rektör, eşini bu kez de Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne bilgisayar işletmeni olarak atamıştı.

Makam şoförlüğünü yapan kişiyi ise önce yüksekokula sekreter olarak atayıp, bir mesai günü sonrası da şube müdürü yapmıştı. Ayrıca Rektör, üniversite bünyesinde yarı zamanlı çalışan 150 öğrenciyi ‘bütçe yetersizliği’ gerekçesiyle kovmuştu.

Devamını oku

Gündem

Peki bu ‘alçak’ paylaşımı yapan AKP’li tutuklanacak mı?

Yayınlanma tarihi

-

AKP’li Meclis üyesinden muhalefet liderlerine ağır hakaret ve çirkin paylaşım… Küçükçekmece’nin AKP’li Meclis üyesi Hamza Gönenç, terör örgütü üyeleriyle siyasetçileri photoshop yöntemiyle yan yana getirip paylaştı. Bakanın eşine sosyal medyadan alçakça hakaret eden tutuklandı. Muhalefete fotomontajla hakaret eden AKP’li de tutuklanacak mı?

Hazine Bakanı Albayrak’ın doğum yapan eşine sosyal medyadan hakaret eden kişi tutuklandı. Herkes bu saldırıyı lanetlerken, İstanbul Küçükçekmece’nin AKP’li Meclis üyesi Hamza Gönenç’ten ‘alçak bir paylaşım’ geldi.. Gönenç muhalefetin önemli isimlerini teröristlerle aynı karede montajlayarak, ‘halkı kin ve nefret suçuna tahrik’, ‘ırkçı ve cinsiyetçi hakaret’ ‘terör propagandası’ gibi suçları aleni olarak işledi. Gönenç’e her kesimden tepki yağdı.

Sözcü’de yer alan habere göre; Gönen’in yayınladığı fotomontajda, muhalefet liderleri, terör örgütü ele başlarıyla yan yana gösteriliyordu. Bu çirkinliğe tepki yağarken, “Hukuk herkese eşit mesafede olmalı. Sosyal medyada hakaret eden, AKP’li de olsa hesabı sorulmalı” yorumları yapıldı…

AKP’li belediye meclis üyesi Hamza Gönenç, sosyal medyadan muhalefete bu fotomontajla ağır hakaret etti;

Türkiye bir süredir, siyasetçilere ve aile bireylerine yönelik saldırıları tartışıyor. Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’a yönelik saldırının ardından gözaltına alınan kişi 1 günde serbest bırakıldı. Ardından henüz bebeğini yeni kucağına alan Esra Albayrak’a cinsiyetçi saldırı yöneltildi.

Siyaset Albayrak’a saldırıyı tartışırken bu kez İstanbul Küçükçekmece Belediyesi’nin AKP’li üyesi Hamza Gönenç’in paylaşımı sosyal medyaya düştü. Gönenç, kişisel sosyal medya hesabından muhalefet liderlerini teröristlerle yan yana gösteren photoshoplu skandal bir paylaşımda bulundu. Fotoğrafın üzerine de “Ya Rabbi bunları ve sevenlerini ahirette de ayırma” yazdı.

Hamza Gönenç

AKP’li meclis üyesinin bu çirkin paylaşımı çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tarafından tepkiyle karşılandı. “Bu alçaklığın peşini de bırakmayın. Parti ayrımı yapmadan, hakarete uğrayan ‘bizden-sizden’ ayırımı yapmadan her hakaret için gereğini yapın” çağrıları yapıldı.

KAFTANCIOĞLU YASAL SÜREÇ BAŞLATILDI

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise Gönenç hakkında yasal süreci başlatacaklarını belirterek şöyle dedi:

“Siyasi etik ahlak diye yeşil yeşil gezenlerin Meclis üyeleri hakkında ne yapacaklarını merak ediyorum. Buyurun hep birlikte takip edelim… Yasal süreç elbette başlatılacak ancak dikkat çekmek istediğim asıl husus terör örgütü üyeleriyle fotoğraftaki siyasetçileri sadece fotoşopla yan yana getirebilirsiniz. Anlatabildim mi?”

AKP’Lİ SİYASETÇİLER İÇİN BU MONTAJ YAPILSA KIYAMET KOPARDI

AKP’li Hamza Gönenç’in, sosyal medyadan paylaştığı bu fotomontajda, Kılıçdaroğlu, Akşener, İmamoğlu, Kaftancıoğlu gibi ünlü siyasetçiler küçük düşürülüyor.

İYİ PARTİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in photoshopla eklendiği fotoğrafa ilişkin İYİ Parti’den suç duyurusu geldi. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, “İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı olarak, AKP Küçükçekmece Meclis Üyesi şahıs hakkında hukuki süreci başlattık. O iğrenç paylaşımı, bu şahsa prim vermemek için paylaşmıyorum fakat Genel Başkanımıza yönelik bu iğrenç ve alçak saldırılara karşı gereken neyse yapılacak!” ifadelerini kullandı. İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Ersin Beyaz da “Esra Albayrak’a yapılan ahlaksız saldırı olması gerektiği gibi hemen her kesim tarafından lanetlendi. Bu ahlaksız için de aynı duyarlılık gösterilmeli; AKP ve Küçükçekmece belediye meclisinden atılmalıdır” dedi.

Devamını oku

Gündem

Kameraman ne yapacağını şaşırdı! Canlı yayındaki eşeğin sebep olduğu güldüren anlar

Yayınlanma tarihi

-

Canlı yayın esnasında spikerin hemen arkasında bulunan eşeğin cinsel organını sonradan fark eden kameramanın zor anları sosyal medyada  çok paylaşıldı.

Devamını oku

Popüler İçerikler