Takip Edin

Gündem

Kenya bu olayı konuşuyor: ‘Türk turist bana tecavüz etti’ dedi ortalık karıştı ama…

Yayınlanma tarihi

-

Kenya kamuoyu ilginç bir davayı konuşuyor…Başkent Nairobi’de bir kadın evine gittiği Türk turistin kendisine tecavüz ettiğini söyleyerek şikayetçi oldu. Adam gözaltına alınırken kadının foyası da bir süre sonra ortaya çıktı. Duruşmada Patricia isimli kadının Türk turisti nasıl kandırdığının detayları da paylaşıldı.

Kenya’nın gündemi internet üzerinden tanıştığı kadının iftirasına maruz kalan Türk turist… Başkent Nairobi’deki Kilimani’de 26 Ağustos’ta yaşanan olayın yankıları bütün ülkeyi kaplamış durumda.

Her şey Kiran Sinani isimli bir Türk turistin, internet üzerinden tanıştığı Patricia Nzau isimli bir kadınla flörtleşmesiyle başladı. Sosyal medya üzerinde tanışan ve bir süre sohbet eden adam daha sonra kadınla buluştu ve tuttuğu eve çağırdı. Fakat kapı çalınınca işler bir anda değişti.

HAYALLER RIHANNA GERÇEKLER HÜSEYİN BOLT

Zira sosyal medya hesabında Rihanna’nın fotoğraflarını kullanan Patricia gerçek hayatta Barbadoslu yıldıza hiç benzemiyordu. Türk turist Kenyalı kadını evden kovmaya çalışsa da başaramadı. Bunun üzerine Kenyalı kadın Türk turisti tehdit ederek, “Ya 700 dolar ver ya da seni polise şikayet ederim. Bana tecavüz ettiğini söylerim” dedi. Daha sonra Türk turist kadını ikna etse de bir süre sonra Patricia polise giderek şikayetçi oldu.

Fakat birbirinden çelişkili açıklamalarda bulunan Patricia’nın foyası ortaya çıktı. Patricia’nın yalan söylediğini tespit eden polis Kenyalı kadını gözaltına aldı. Kilimani karakoluna götürülen kadın önceki gün hakim karşısına çıkarıldı. Hakkındaki iddiaları yalanlayan Patricia’dan şikayetçi olan turistin açıklamaları ise mahkeme salonuna damga vurdu. Sinani, “Profil fotoğrafında paylaştığı fotoğraflarda ABD’li ünlü şarkıcılara benziyordu ve bu sebeple ben de onunla iletişime geçtim. Fakat kapı çalınınca şoka girdim zira kendisi Hüseyin Bolt’a benziyordu. Fotoğrafta görünenden çok farklı biri karşımdaydı. Kapıyı kapatmaya çalıştım ama beni tehdit etti” dedi. Türk turist, “O sırada arkadaşlarımla birlikteydim ve başka bir odaya geçerek ikna etmeye çalıştım. Evden gitmek istemedi ama benden istediği parayı 300 dolara indirdi. Onun zamanını harcadığımı söyledi” ifadesini kullandı.

Hakim duruşmayı 12 Kasım’a erteledi.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Tuğçe Kazaz’ın Atatürk’lü paylaşımı sosyal medyada tepki çekti

Yayınlanma tarihi

-

Eski manken Tuğçe Kazaz, Mustafa Kemal Atatürk’ün adından yola çıkarak, “Neden Mustafacı yok?” diye sordu. Sosyal medya kullanıcıları Kazaz’ın paylaşımını anlamsız bularak tepki gösterdi.

Eski manken Tuğçe Kazaz, kişisel Twitter hesabında Kemal’in Kemalizmle, Atatürk’ün Atatürkçülükle eşit olduğunu öne sürerek, “Sahi neden ‘Mustafacı yok?” sorusunu sordu.

Kazaz, paylaşımının devamında ise “Peygamberimizin (S.A.V) isimlerinden biri Mustafa olduğu için mi? Yoksa putları yıkmaya gelen Allah’ın dini Mustafacı olmanıza izin vermediği için mi?” ifadesini kullandı.

 

Sosyal medya kullanıcıları ise Tuğçe Kazaz’ın bu sorusunu anlamsız bularak tepkilerini gösterdi.

 

 

Devamını oku

Gündem

80 yaşındaki kadının meyvelerine zabıta el koydu

Yayınlanma tarihi

-

Bursa Belediyesi zabıtalarından ‘Pes’ dedirten vicdansızlık. 80 yaşındaki kadının kendi yetiştirdiği ve satmak için köy pazarına getirdiği meyvelere zorla el koydular.

Elindeki sopa sayesinde ayakta zor durabilen kadın, “Yazıklar olsun be, öldürün bu milleti” diyerek, zabıta ekiplerine tepki gösterdi. O anlar bir vatandaşın kamerasına yansıdı.. Olay sosyal medyada kısa sürede yankılandı ve büyük tepki topladı…

80 yaşındaki pazarcı teyzenin kendi yetiştirdiği meyvelerine zabıta el koydu.. Olay büyük tepki topladı

Bursa’nın en eski köylü pazarı Tahtakale’de AKP’li Osmangazi Belediyesi Zabıta Ekipleri, köyünden getirdiği meyveyi pazarda satmaya çalışan 80 yaşındaki kadının ürünlerine el koydu.

Yetiştirdiği meyveler, zabıta aracına konan yaşlı kadının feryadı yürekleri sızlattı. İsmi öğrenilemeyen yaşlı kadın, “Köylüyü öldürün. Ne bu böyle hergün hergün. Ne olcak bu milletin hali böyle. Yazıklar olsun be” diyerek zabıta ekiplerine tepki gösterdi.

AKP’Lİ BAŞKAN AKP’Lİ BAŞKANA GÖNDERME YAPTI
AKP’li Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt, AKP’li Osmangazi Belediyesi’ne sosyal medya hesabından bir göndermede bulundu. Aykurt paylaşımında, “Göreve başladığımız günden bu güne üretici köylülerimizden pazar işgaliye ücretini kaldırdık ve köylülerimize güzel imkânlar sunduk. Bizim işimiz gönül işi. Köylü milletin efendisidir. Üreticilerimizin emrindeyiz” ifadelerini kullandı.

“VİCDANINIZI NE YAPTINIZ?”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal da yaşlı kadına yapılan haksızlığa sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Sarıbal paylaşımında, “Vicdanınızı ne yaptınız? Devlete milyarlarca lira vergi borcu olan yüzsüzlere bir şey olmazken, yandaş şirketlerin milyarlarca lira borcu affedilirken, kendi emeğiyle ürettiği birkaç kasa meyveyi satmaya çalışan 70 yaşında bir kadına bu yapılan hangi vicdana sığar. Utanın…”dedi.

Devamını oku

Gündem

YSK: İstanbul seçimlerinin yenilenme maliyeti 40 Milyon lira

Yayınlanma tarihi

-

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İYİ Parti’nin dilekçesine yanıt verdi ve İstanbul’da 31 Mart seçimlerinin yenilenme maliyeti 40 Milyon 656 Bin TL olduğunu açıkladı.

YSK Başkanvekili Erhan Çiftçi imzalı yanıtta, “23 Haziran 2019 Pazar günü yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçiminin toplam maliyetinin 40.656.388,55 TL olduğu tespit edilmiştir” ifadeleri yer aldı.

BBC Türkçe’ye konuşan başvuru sahibi YSK İYİ Parti Temsilcisi Aylin Özgül Kırmızıoğlu şunları söyledi:

“İstanbul’da seçim tekrarı kararı alındığında, ‘Türk milletinin parasını boşa harcanıyor, yazık’ dedik. Kanıtı da ortada. İlk seçim sonucu kabullenilmedi, bu da ikinci galibiyet için ödenen bir bedel oldu.”

“Yeter ki şeffaf ve güvenilir bir seçim sistemi olsun ancak her seçim döneminde büyük paralar harcandığı kesin. Dolayısıyla böyle bir rakam çıkacağını tahmin ediyorduk.”

Devamını oku

Popüler İçerikler