Takip Edin

Gündem

Ölüm listesi hazırlayan Sevda Noyan, 17-25 Aralık sonrası eşi için İtalyan vatandaşlığı talebinde bulunmuş

Yayınlanma tarihi

-

Canlı yayında ölüm tehditleri savuran Sevda Noyan’ın, 17 25 Aralık sonrası; bir dönem cemaat kanalı STV’de program yapan eşi adına  İtalyan vatandaşlığı için yardım talep ettiği ortaya çıktı.

Yandaş Ülke TV ekranlarında  muhalifleri ve komşularını ölümle tehdit edip liste hazırladığını söyleyen Sevda Noyan’ın İtalyan vatandaşı olduğu ortaya çıktı. Nayan’ız FETÖ ile iltisaklı olduğu iddia edilen kocası Engin Noyan için de  17-25 Aralık sonrasında İtalyan vatandaşlığı için yardım talebinde bulunduğu paylaşımlarında ortaya çıktı.

SOSYAL MEDYADA VATANDAŞLIK İÇİN YARDIM TALEBİ

SOSYAL MEDYADA VATANDAŞLIK İÇİN YARDIM TALEBİ

Sevda Noyan’ın geçmişteki paylaşımları arasında ilginç yazışma ve mesajlar göze çarpıyor. O paylaşımlarının birinde  kendisine ait Avrupa Birliği İtalyan Vatandaşlığı Pasaportu  ve uçak bileti mesajı paylaştığı görülüyor. 6 günlük yurt dışına çıkma planları yapan Noyan’ın  paylaşımları arasında dikkat çeken bir diğer ifade ise twitter da Mansur İşcel’den eşi için vatandaşlık konusunda hususi yardım ricası..

8 Kasım 2015 tarihli paylaşımda Noyan, 17 25 Aralık sonrası  eşi Engin Noyan’ın İtalyan vatandaşlığı için girişim başlattığını, Mansur İşcel’den özel olarak görüşme talebinde bulunduğu anlaşılıyor.

İşte Noyan’ın paylaştığı Avrupa Birliği İtalyan Vatandaşlığı Pasaportu  ve uçak bileti…

‘KOCASI BİLİYOR KİMİN DARBEYİ YAPTIĞINI’

Sevda Noyan’ın eşi eşi yıllarca cemaatin yayın organlarında ve özellikle de STV’de kendisine yer bulmuştu.  Engin Noyan ilahi söylediği o programların birinde, Gülen için övgüler dizdiği iddia ediliyordu. İddialar Gazeteci İsmail Saymaz’da  “Eşi biliyor. Eşi yıllarca onlarla takıldı, uzun yıllar STV’de şarkı söyledi, ilahi söyledi. Eğer darbeci arıyorsa komşusuna gitmesin. Sitedeki komuşularına musallat olmasın. Kocasına musallat olsun. Kocası biliyor kimin darbeyi yaptığını. En azından onların yol arkadaşı, onların ahpabı. Ekmeğini yedi onların, o biliyor.” ifadeleri ile katıldı.

GEZİ SÜRECİNDE İTALYAN KONSOLOSLUĞU TWEETİ

Sevda Noyan’ın Gezi Direnişi döneminde sosyal medya üzerinden takipçilerine attığı tweeti Noyan’ın İtalyan vatandaşlığının da bulunduğunu ortaya çıkardı. Noyan o paylaşımında; “Biraz önce vatandaşı olduğum italyan konsolosluğundan mesaj geldi. İstiklal caddesi, Taksim ve Beşiktaş’a çıkmayın, yoğun provakasyon var!” mesajını paylaştığı görülüyor.

TÜRK MÜSÜN İTALYAN MI? TEPKİSİ

Paylaşımının ardından Noyan’a  takipçilerinden İtalyan konsolosluğu göndermeli tepki geldiği anlaşılıyor.  O takipçilerinden birinin “Türk müsün, İtalyan mı? diye hem Türkçe hem de  İtalyanca yazdığı görülüyor.

PEKİ SEVDA NOYAN KİM? EŞİNİN FETÖ İLE İLGİSİ NE?

Fatih Altaylı Ülke TV’de katıldığı programda 50 kişilik ölüm listesi olduğunu ve darbe girişimi olması halinde oturduğu siteden işe başlayacağını söyleyen Sevda Noyan’ın geçmişine ilişkin bir yazı kaleme aldı. Altaylı,  “İşte bu liste hazırlayıp katliama hazırlanan kadın, o kadın! Eski Reggio, şimdi Noyan” ifadeleri ile Noyan’ın  geçmişini yazdı.

“Engin Noyan adında eski marjinal bir şarkıcının eşi. Engin Noyan 1990’ların sonunda birdenbire Fetullah Gülen etkisine girmiş, bir marjinallikten, bir başka marjinalliğe savrulmuş yıllarca FETÖ kanalı Samanyolu TV’de program yapmış, Fetullah Gülen’e övgüler düzmüş bir adam.

Şimdilerde neci bilmiyorum ama FETÖ’cü darbe başarılı olmuş olsaydı şimdi TRT’de program yapıyor olacağından eminim. Konu komşuyu öldürmek için listeler hazırlayan Sevda Noyan ise bu beyin 2. eşi. Engin Noyan geçmişte Eser Noyan ile evliydi ve sahneye Noyan and Noyan adıyla çıkarlardı.

SONRA ENGİN NOYAN FETÖCÜ OLDU

Ardından 2000’lerin başında Eser Noyan, Engin Noyan’ın bir metresi olduğu iddiasıyla ortalığı birbirine kattı. Engin Noyan haliyle bu iddiaları yalanladı.

Eser Noyan ise kocasının bir televizyon kanalında çalışan bir makyözle birlikte olduğunu iddia etti. Makyözün adı Sevda Reggio idi. Eski kocasının soyadını kullanmaya devam ediyordu. O da İzmir sosyetesinin gülüyken, boşanmış ve kendini dine adamıştı. Engin Bey daha sonra Eser Noyan’dan boşandı ve ilişkisinin olmadığını iddia ettiği Sevda Reggio ile evlendi.

İşte bu liste hazırlayıp katliama hazırlanan kadın o kadın.”

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kameraman ne yapacağını şaşırdı! Canlı yayındaki eşeğin sebep olduğu güldüren anlar

Yayınlanma tarihi

-

Canlı yayın esnasında spikerin hemen arkasında bulunan eşeğin cinsel organını sonradan fark eden kameramanın zor anları sosyal medyada  çok paylaşıldı.

Devamını oku

Gündem

CNN Türk spikeri Gözde Atasoy Kökçü, canlı yayında görevinden ayrıldı

Yayınlanma tarihi

-

CNN Türk spikerlerinden Gözde Atasoy Kökçü, bugün gerçekleşen yayının son bölümünde görevden ayrıldığını duyurdu.

Kökçü, “Bu benim CNN Türk ekranlarındaki son yayınımdı. Siz değerli izleyicilerimize bunca yıldır beni yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ederim. En yakın zamanda yeniden buluşmak dileğiyle, hoşçakalın” dedi.

Demirören Medya Grubu’na ait CNN Türk’ün spikeri Gözde Atasoy Kökçü kanalla yollarını ayırdı. Atasoy, ayrılık kararının bugünkü canlı yayınının son bölümünde duyurdu.

CNN Türk’te hafta içi her gün, “Bugün” programı ile izleyici karşısına çıkan spiker Gözde Atasoy Kökçü kanalla yollarını ayırdı.

2011 yılında CNN Türk’ten Kanal D’ye geçen Gözde Atasoy, medya grubunun el değiştirmesinin ardından tekrar CNN Türk’e çekilmişti.

EKRANDAN VEDA ETTİ

Atasoy, bugünkü canlı yayında “Bu benim CNN Türk ekranlarındaki son yayınımdı. Siz değerli izleyicilerimize bunca yıldır beni yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ederim. En yakın zamanda yeniden buluşmak dileğiyle, hoşçakalın” ifadelerini kullandı.

Devamını oku

Gündem

Cami tuvaletinde 11 yaşındaki kız çocuğuna istismara 10 yıl hapis

Yayınlanma tarihi

-

Çorum’da eski kiracısının 11 yaşındaki kız çocuğu C.E’ye cami tuvaletinde cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan 65 yaşındaki Mehmet Sarıoğlu, ‘küçük çocuğa cinsel istismar’ suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

2019 yılının 3 Nisan günü Azap Ahmet Cami‘nin şadırvanında meydana gelen olayda, iddiaya göre simitçi Mehmet Sarıoğlu, eski kiracısının 11 yaşındaki kızına, cami tuvaletinde cinsel istismarda bulundu.

Durumu fark eden cemaat, çocuğu korumaya alıp, tuvaletin kapısını kilitleyerek, şüphelinin gitmesine izin vermedi. İhbar üzerine gelen polis, Mehmet Sarıoğlu’nu gözaltına aldı. Sarıoğlu, sevk edildiği adliyede tutuklandı.

TAHLİYE İÇİN YALVARDI: CEZAEVİNDEN BENİMLE ALAY EDİYORLAR

Sanık Mehmet Sarıoğlu hakkında Çorum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Çocuğa cinsel istismar’ suçundan dava açıldı.

Davanın karar duruşmasında, tutuklu sanık Sarıoğlu kendini savundu;

— O gün camiye abdest almak için gitmiştim. Caminin tuvaletine gittiğimde bu kız peşimden geldi. Erkekler tuvaleti olduğunu söyleyip, göndermek istedim, gitmedi.

— Abdest alırken cebimden para ve cep telefonumu almış. Kıza dokunmadım, sarılmadım, vücudunu ellemedim, dudağından ya da yanağından öpmedim.

– Suçlamaları asla kabul etmiyorum. Cezaevinde benimle alay ediyorlar, tahliyemi istiyorum” dedi.

Sarıoğlu, ‘küçük çocuğa cinsel istismar‘ suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Devamını oku

Popüler İçerikler