Takip Edin

Gündem

Ölüm listesi hazırlayan Sevda Noyan, 17-25 Aralık sonrası eşi için İtalyan vatandaşlığı talebinde bulunmuş

Yayınlanma tarihi

-

Canlı yayında ölüm tehditleri savuran Sevda Noyan’ın, 17 25 Aralık sonrası; bir dönem cemaat kanalı STV’de program yapan eşi adına  İtalyan vatandaşlığı için yardım talep ettiği ortaya çıktı.

Yandaş Ülke TV ekranlarında  muhalifleri ve komşularını ölümle tehdit edip liste hazırladığını söyleyen Sevda Noyan’ın İtalyan vatandaşı olduğu ortaya çıktı. Nayan’ız FETÖ ile iltisaklı olduğu iddia edilen kocası Engin Noyan için de  17-25 Aralık sonrasında İtalyan vatandaşlığı için yardım talebinde bulunduğu paylaşımlarında ortaya çıktı.

SOSYAL MEDYADA VATANDAŞLIK İÇİN YARDIM TALEBİ

SOSYAL MEDYADA VATANDAŞLIK İÇİN YARDIM TALEBİ

Sevda Noyan’ın geçmişteki paylaşımları arasında ilginç yazışma ve mesajlar göze çarpıyor. O paylaşımlarının birinde  kendisine ait Avrupa Birliği İtalyan Vatandaşlığı Pasaportu  ve uçak bileti mesajı paylaştığı görülüyor. 6 günlük yurt dışına çıkma planları yapan Noyan’ın  paylaşımları arasında dikkat çeken bir diğer ifade ise twitter da Mansur İşcel’den eşi için vatandaşlık konusunda hususi yardım ricası..

8 Kasım 2015 tarihli paylaşımda Noyan, 17 25 Aralık sonrası  eşi Engin Noyan’ın İtalyan vatandaşlığı için girişim başlattığını, Mansur İşcel’den özel olarak görüşme talebinde bulunduğu anlaşılıyor.

İşte Noyan’ın paylaştığı Avrupa Birliği İtalyan Vatandaşlığı Pasaportu  ve uçak bileti…

‘KOCASI BİLİYOR KİMİN DARBEYİ YAPTIĞINI’

Sevda Noyan’ın eşi eşi yıllarca cemaatin yayın organlarında ve özellikle de STV’de kendisine yer bulmuştu.  Engin Noyan ilahi söylediği o programların birinde, Gülen için övgüler dizdiği iddia ediliyordu. İddialar Gazeteci İsmail Saymaz’da  “Eşi biliyor. Eşi yıllarca onlarla takıldı, uzun yıllar STV’de şarkı söyledi, ilahi söyledi. Eğer darbeci arıyorsa komşusuna gitmesin. Sitedeki komuşularına musallat olmasın. Kocasına musallat olsun. Kocası biliyor kimin darbeyi yaptığını. En azından onların yol arkadaşı, onların ahpabı. Ekmeğini yedi onların, o biliyor.” ifadeleri ile katıldı.

GEZİ SÜRECİNDE İTALYAN KONSOLOSLUĞU TWEETİ

Sevda Noyan’ın Gezi Direnişi döneminde sosyal medya üzerinden takipçilerine attığı tweeti Noyan’ın İtalyan vatandaşlığının da bulunduğunu ortaya çıkardı. Noyan o paylaşımında; “Biraz önce vatandaşı olduğum italyan konsolosluğundan mesaj geldi. İstiklal caddesi, Taksim ve Beşiktaş’a çıkmayın, yoğun provakasyon var!” mesajını paylaştığı görülüyor.

TÜRK MÜSÜN İTALYAN MI? TEPKİSİ

Paylaşımının ardından Noyan’a  takipçilerinden İtalyan konsolosluğu göndermeli tepki geldiği anlaşılıyor.  O takipçilerinden birinin “Türk müsün, İtalyan mı? diye hem Türkçe hem de  İtalyanca yazdığı görülüyor.

PEKİ SEVDA NOYAN KİM? EŞİNİN FETÖ İLE İLGİSİ NE?

Fatih Altaylı Ülke TV’de katıldığı programda 50 kişilik ölüm listesi olduğunu ve darbe girişimi olması halinde oturduğu siteden işe başlayacağını söyleyen Sevda Noyan’ın geçmişine ilişkin bir yazı kaleme aldı. Altaylı,  “İşte bu liste hazırlayıp katliama hazırlanan kadın, o kadın! Eski Reggio, şimdi Noyan” ifadeleri ile Noyan’ın  geçmişini yazdı.

“Engin Noyan adında eski marjinal bir şarkıcının eşi. Engin Noyan 1990’ların sonunda birdenbire Fetullah Gülen etkisine girmiş, bir marjinallikten, bir başka marjinalliğe savrulmuş yıllarca FETÖ kanalı Samanyolu TV’de program yapmış, Fetullah Gülen’e övgüler düzmüş bir adam.

Şimdilerde neci bilmiyorum ama FETÖ’cü darbe başarılı olmuş olsaydı şimdi TRT’de program yapıyor olacağından eminim. Konu komşuyu öldürmek için listeler hazırlayan Sevda Noyan ise bu beyin 2. eşi. Engin Noyan geçmişte Eser Noyan ile evliydi ve sahneye Noyan and Noyan adıyla çıkarlardı.

SONRA ENGİN NOYAN FETÖCÜ OLDU

Ardından 2000’lerin başında Eser Noyan, Engin Noyan’ın bir metresi olduğu iddiasıyla ortalığı birbirine kattı. Engin Noyan haliyle bu iddiaları yalanladı.

Eser Noyan ise kocasının bir televizyon kanalında çalışan bir makyözle birlikte olduğunu iddia etti. Makyözün adı Sevda Reggio idi. Eski kocasının soyadını kullanmaya devam ediyordu. O da İzmir sosyetesinin gülüyken, boşanmış ve kendini dine adamıştı. Engin Bey daha sonra Eser Noyan’dan boşandı ve ilişkisinin olmadığını iddia ettiği Sevda Reggio ile evlendi.

İşte bu liste hazırlayıp katliama hazırlanan kadın o kadın.”

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Bu adamı herkes mutlaka dinlesin! Almanya ile Türkiye arasındaki farkı öyle güzel anlattı ki!

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul’da yaptığımız sokak röportajlarımızda Almanya’da yaşayan gurbetçi bir adama denk geldik, şimdiye kadar yaptığımız en iyi sokak röportajı demek iddialı olmaz. Bu adamı herkesin mutlaka dinlemesi lazım.

Devamını oku

Gündem

Köyün imamı, çocuk istismarından tutuklandı

Yayınlanma tarihi

-

Sakarya’dan sonra bir iğrenç olay da Van’da… Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah’ın 12 yaşındaki kız çocuğuna tacizden tutuklanmasının ardından bir köy imamı da aynı suçtan cezaevine gönderildi. Kız çocuğunun ise 9 yaşında olduğu öğrenildi.

Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz’ın haberine göre;

Sakarya’daki tarikat liderinin 12 yaşındaki küçük kızı istismar etme haberinin ardından Van’dan da iğrenç bir haber geldi. Van’da 36 yaşındaki evli ve 3 çocuk babası bir köy imamı çocuk istismarından cezaevine gönderildi. Korkunç olay Van’ın Gevaş İlçesi’de gerçekleşti. Tarih 21 Temmuz 2020. Aladüz Köyü’nde altı yıldır imamlık yapan 36 yaşındaki T.A. kitap almak için camiye gelen 9 yaşındaki İ.B. adlı kız çocuğunu pantolonunu çıkararak elle taciz etmekle suçlandı. Küçük çocuk İ.B. ifadesinde korkunç olayı şöyle anlattı:

“3 arkadaşım ve kardeşim ile camiye kitap almaya gittik. Hoca diğerlerini kovdu. Beni kolumdan tutup yukarıya çıkardı. Pantolonumu çıkarmamı istedi. Çıkarmak istemedim. Zorla çıkardı. Parmağıyla cinsel organıma dokundu. Kolunu ısırıp kafasına yumruk atarak kaçtım.” Anne S.B. ise kızını saklanırken bulduğunu söyledi ve ekledi: “Kızım iki eli ağzında korkar bir halde duruyordu. Ne olduğunu sorduğumda ‘Anne, ben indirmedim’ dedi.” İmam T.A.. iddiayı yalanladı. Avukatı ise çocuğun zeka geriliğinin bulunduğunu ileri sürdü. T.A., Gevaş Sulh Ceza Hakimliği tarafından çocuğun basit istismarı suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Devamını oku

Gündem

Recep Tayyip Erdoğan ve Mansur Yavaş görüşmesi MHP’yi çok kızdırdı

Yayınlanma tarihi

-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın görüşmesinin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek çok sert tepki gösterdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saray’da bir araya gelerek Ankara’nın sorunları üzerine görüş alışverişinde bulundu. Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından detaylar kamuoyu ile paylaşıldı.

Ankara’nın asırlık çınarı MKE Ankaragücü’nün mali sıkıntıları, fuar alanı inşasında yaşanan sorunlar ve Gençlik Parkı’nın yeniden Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devri konularında görüş alışverişinde bulundu. Görüşmede Cumhurbaşkanı’na başta su altyapı ve arıtma projeleri olmak üzere önemli projeler hakkında bilgi verildi. Otobüs kredisi kullanımı, metro projeleri ve yeni yolların açılması gibi başlıklarda ilgili bakanlıklar ve bürokraside yaşanan tıkanmaların aşılması için destek talebinde bulunuldu.

MHP’DEN GÖRÜŞMEYE TEPKİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın görüşmesine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek’ten çok sert tepki geldi.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Çiçek, “Mansur Yavaş, geçtiğimiz hafta AKP Ankara İl Başkanıyla görüştü. Bugün de Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan ile görüşecek… Hayırdır CHP, neler dönüyor partinizde? Terör örgütleri ve teröristlere gösterdiğiniz ilgiden biraz zaman ayırın da belediye başkanlarınızla ilgilenin biraz…” diye yazdı.

İşte o mesaj:

CUMHURBAŞKANLIĞI DA DUYURDU

Erdoğan ile Yavaş görüşmesinin ardından Cumhurbakşanlığı Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Cumhurbaşkanı @RTErdogan , Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı umhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti” ifadeleri kullanıldı.

MANSUR YAVAŞ’TAN AÇIKLAMA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da sosyal medyadan Erdoğan’a teşekkür ederek, “Cumhurbaşkanı Sn. @RTErdogan’a Ankara’nın önemli sorunları ve temel altyapı projeleri ile ilgili bilgi sunduk. Süreçte yaşanan bazı bürokratik sorunların aşılması için destek talep ettik. Sn. Cumhurbaşkanı’na taleplerimize olumlu yaklaşımları nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Devamını oku

Popüler İçerikler